De NAVO-top zit erop. 5 procent. Naar dat percentage gaan de defensiebegrotingen van de NAVO-landen groeien. 3,5 procentpunt van dat getal moet ook daadwerkelijk naar defensie gaan. Maar wat gaan we daarmee doen?
Trump was vooral erg blij met de hartelijke ontvangst in Nederland en het gevlij van Rutte. Maar wat levert dat op de langere termijn op voor het bondgenootschap?
Dat ga je horen in deze aflevering van De Strateeg, van de auteurs van het nieuwe boek ‘De Oorlog van Morgen’:
- Tim Sweijs, onderzoeksdirecteur bij het Den Haag Centrum voor Strategische Studies.
- Martijn Kitzen, hoogleraar irreguliere oorlogsvoering en speciale operaties aan de Nederlandse Defensie Academie, en bijzonder hoogleraar krijgswetenschappen.
Bron: BNR Nieuwsradio, De Strateeg, 29 juni 2025
Over deze podcast
De Strateeg is een podcast van BNR in samenwerking met het Den Haag Centrum voor Strategische Studies (HCSS). Abonneer je via bnr.nl/destrateeg om geen enkele aflevering te missen.
Host: Paul van Liempt
Redactie: Michaël Roele