Vandaag worden er 221.659 mensen geboren. Er verdwijnt 36 hectare bos, we eten 11 miljoen ton chocolade en we gebruiken 1,4 terajoules energie. Morgen doen we weer hetzelfde.
In de afgelopen 50 jaar heeft onze soort zich meer dan verdubbeld. In dezelfde 50 jaar zijn de wereldwijde populaties van wilde gewervelde dieren – zoogdieren, vogels, reptielen, amfibieën en vissen – meer dan gehalveerd.
Wetenschappers waarschuwen dat de explosieve groei van de wereldbevolking een drijvende kracht is achter de grote problemen van deze tijd. Inmiddels staat het klimaat hoog op de agenda: 16 februari werd er wederom een warmterecord genoteerd, op 10 maart liepen er 40.000 mensen mee in de klimaatmars en bij de verkiezingen van afgelopen 20 maart was het klimaat een veelbesproken onderwerp. Maar over onze grote aantallen hebben we het nauwelijks.
De Grote Krimp wil het taboe op bevolkingsbeperking doorbreken. Een gevoelig onderwerp, want wie ben ik om jou te vertellen dat je geen kind mag? We bespreken dit onderwerp in een drieluik op verschillende plekken in Amsterdam met elk een eigen perspectief: het maatschappelijk debat (Rode Hoed), de persoonlijke/bezinnende benadering (De Nieuwe Liefde), en tenslotte de artistieke blik (Het Compagnietheater).
Met o.a. de volgende sprekers:
Ecofeministe en wetenschapsfilosoof Donna Haraway, kunstenaar en schrijver Tinkebell, schrijver en journalist Frank Westerman, kunstenaar Arne Hendriks, schrijver en journalist Lynn Berger, wetenschapsjournalist Hidde Boersma, filosoof Tim Meijers en directeur onderzoek The Hague Centre for Strategic Studies Tim Sweijs en filosoof Naomi van Steenbergen.